Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Dėl jūros pakrantės taršos Nidoje

 

Dėl jūros pakrantės taršos Nidoje

Balandžio 25 d. ryte, Kuršių nerijos jūros pakrantėje, ties Nidos centrine gelbėjimo   stotimi, 300  metrų ruože buvo aptikti išmesti į krantą sukietėję naftos produktai. Teršalai  išmesti labai siaurame pakrantės ruože įvairaus dydžio gurvuoliais, kai kurie iš jų sveria iki 2 kg.

Tą pačią dieną UAB ,,Neringos komunalininkas" surinko apie 100 kg. šių naftos produktų gabaliukų. Manoma, kad tai pakelti nuo jūros dugno ir išmesti į krantą seni teršalai. Tyrimui paimti mėginiai perduoti Aplinkos apsaugos agentūros Jūrinių tyrimų departamentui.

 

Šiandien Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Jūros aplinkos apsaugos agentūros, Neringos ir Palangos miestų agentūrų pareigūnai vykdo jūros pakrantės žvalgybą, apie teršalų išmetimą informuoti pasieniečiai, kitos atsakingos tarnybos, savivaldybių administracijos.

 

Patikrinus pajūrio ruožus nuo sienos su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi iki Juodkrantės, nuo Melnragės iki Karklės ir nuo Palangos iki Nemirsetos daugiau teršalų pėdsakų neaptikta. Radus išmestus į krantą teršalus nedelsiant bus organizuojamas jų surinkimas.