Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > LIETUVOJE RADIACINIS FONAS NEPAKITĘS

 

LIETUVOJE RADIACINIS FONAS NEPAKITĘS

Aplinkos apsaugos agentūra stebi ne tik oro kokybę, bet ir radiacinio fono pakitimus. Naudodama pažangią automatizuotą jonizuojančios spinduliuotės gama dozės galios matavimo sistemą, ji užtikrina nepertraukiamą radiacinio fono duomenų stebėjimą Lietuvoje. Nepaisant praeitą savaitę Ukrainoje kilusio gaisro miškingoje zonoje aplink 1986-aisiais sprogusį Černobylio atominės elektrinės reaktorių, Lietuvoje radiacinis fonas išlieka nepakitęs.

 

Radiacijos lygio matavimai atliekami nepertraukiamai kas 10 minučių 24/7. Matavimo duomenys iš visų veikiančių stočių siunčiami į Aplinkos apsaugos agentūros administruojamą duomenų bazę (NMC), kurie automatiškai siunčiami ir į tarptautinę ES radiologinių duomenų mainų platformą EURDEP. Ši duomenų platforma yra viešai prieinama ir jos informaciją galima matyti Aplinkos apsaugos agentūros interneto svetainėje. Šioje platformoje realiame laike kas valandą atnaujinami duomenys atvaizduojami visų ES valstybių bei kitų šalių teikiami matavimo stočių duomenys. 


Aplinkos apsaugos agentūra taip pat vykdo ankstyvojo radiacinio perspėjimo funkciją, t. y. teikia Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai, Radiacinės saugos centrui ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui duomenis, informuojant apie avarinį radiacinio fono 300 nSv/h lygio viršijimą.