Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > AR ŽINOTE, KUR GALITE PALIKTI SENAS PADANGAS?

 

AR ŽINOTE, KUR GALITE PALIKTI SENAS PADANGAS?

Prasidėjus padangų keitimo sezonui, gamtoje randamos krūvos išmestų padangų ir kitų automobilinių atliekų. Todėl primename, kokiu būdu gyventojai šias atliekas gali priduoti nemokamai.

 

Valstybinių miškų urėdija yra paskelbusi, kad  2019 m. šalies miškuose surinkta net 700 tonų įvairių atliekų, iš jų 100 tonų – netinkamos naudoti automobilių padangos, kurios dūla daugiau nei 120 metų, o irdamos skleidžia nuodingas chemines medžiagas. Taigi senas padangas pamiškėse paprasčiausiai išmetė apie 3 tūkst. automobilių savininkų.


Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo balandžio 10 dienos draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis, o su vasarinėmis padangomis galima važiuoti jau nuo balandžio 1-osios. Terminą, esant netinkamoms gamtos sąlygoms ar susidarius kitai nepalankiai situacijai, Susisiekimo ministerija gali pratęsti.


Paprastai padangas vairuotojai keičia autoservisuose, todėl ten jie gali nemokamai palikti tiek padangų, kiek keičia. Be to, kadangi pagal galiojančius įstatymus už padangų tvarkymą atsakingi padangų gamintojai ir importuotojai, pardavėjas turi pranešti pirkėjui, kad į padangos kainą jau įskaičiuotos ir jos sutvarkymo išlaidos. Taigi pirkėjas į prekybos vietą gali atvežti tiek padangų atliekų, kiek pirko.
Taip pat panaudotos padangos, alyva, filtrai, aušinimo skysčiai, akumuliatoriai ir kitos atliekos iš gyventojų nemokamai surenkamos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse. Jų adresus, darbo laiką ir kitą informaciją galima rasti savivaldybių svetainėse arba Aplinkos apsaugos agentūros svetainėje.


Svarbu ir tai, kad, suremontavę automobilį, autoservisų darbuotojai privalo surinkti likusias atliekas – transporto priemonės savininkui galima atiduoti tik tinkamas naudoti detales.


Baudos už į gamtinę aplinką išmestas atliekas numatytos Administracinių nusižengimų kodekso 247 straipsnyje. Priklausomai nuo to, kokios atliekos ir kiek jų išmesta, bauda gali siekti ir kelis tūkstančius eurų.


Aplinkos apsaugos agentūra kartu su Aplinkos apsaugos departamentu prie Aplinkos ministerijos (AAD) ragina būti atsakingiems, tausoti gamtą ir naudotis nustatytais atliekų sutvarkymo būdais. Pastebėjus aplinką teršiančius asmenis informuoti tiesiogiai AAD telefonu 8 5 273 2995.