Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > MASČIO EŽERE UŽFIKSUOTAS INTENSYVAUS VANDENS ŽYDĖJIMO REIŠKINYS

 

MASČIO EŽERE UŽFIKSUOTAS INTENSYVAUS VANDENS ŽYDĖJIMO REIŠKINYS

Aplinkos apsaugos agentūra, vykdydama nuolatinį vandens telkinių būklės stebėjimą, neseniai užfiksavo intensyvaus vandens žydėjimo reiškinį Masčio ežere ir vienoje jo pakrantėje suskaičiavo 31 nuotekų vamzdį. Įtariama, jog iš 8–10 ten esančių vamzdžių galimai teka buitinės nuotekos.


Apie šiuos nuotekų išleistuvus iki šiol Agentūrai nebuvo žinoma, tad reaguojant į tai, buvo nuspręsta kreiptis į Aplinkos apsaugos departamentą bei Telšių rajono savivaldybę, su prašymu nustatyti šių išleistuvų teisėtumą, identifikuoti, kokio tipo nuotekos jomis išleidžiamos bei kas tai vykdo.

Agentūros žiniomis, Masčio ežeras jau kelis kartus buvo valytas, tačiau vandens kokybės problemos nesibaigė. Viena iš galimų to priežasčių – iki šiol vykdoma ežero tarša nuotekomis. Aplinkos apsaugos agentūra visada laikėsi nuomonės, jog vandens kokybės gerinimo priemonės ežero viduje nėra prasmingos, jeigu nenutraukta jo tarša iš baseino.

„Ežerai yra jautrios ekosistemos, į juos patekę teršalai linkę kauptis. Jei nenorime, jog jie anksčiau laiko užaktų, užaugtų, uždumblėtų – turime užtikrinti, kad į juos nepatektų jokia tiesioginė tarša – nei dėl nuotekų išleidimo, nei žemės ūkio ar kitos taršios veiklos prie pat ežerų pakrančių. Nes atkurti stipriai užteršto ežero būklę yra labai sunku“, - teigia Hidrografinio tinklo skyriaus specialistas Mindaugas Gudas.

Tikimasi, jog bus skubiai imtasi atitinkamų veiksmų, kurie užtikrins gerą Masčio ežero vandens kokybę. Savo ruožtu, Agentūra yra pasirengusi bendradarbiauti bei konsultuoti, sprendžiant probleminių vandens telkinių klausimus.