Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ 2020: AUTOMOBILIŲ TERŠALŲ MATAVIMO AKCIJOS REZULTATAI

 

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ 2020: AUTOMOBILIŲ TERŠALŲ MATAVIMO AKCIJOS REZULTATAI

Rugsėjo 16-23 dienomis Aplinkos apsaugos agentūra, Aplinkos apsaugos departamentas bei policijos pareigūnai šalyje vykdė akciją, kurios metu buvo atliekami teršalų kiekio automobilių išmetamosiose dujose matavimai. Iš viso akcijos metu buvo patikrintos 206 transporto priemonės, iš kurių 12 automobilių viršijo nustatytus taršos reikalavimus.

 

Transporto priemonių patikrinimai vyko Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių regionuose. Akcijos metu buvo stabdomi automobiliai ir atliekami kontroliniai anglies monoksido (CO) kiekio išmetamosiose dujose matavimai transporto priemonėse su benzininiais varikliais bei išmetamųjų dujų dūmingumo matavimai transporto priemonėse su dyzeliniais varikliais. Patikrinimų metu nustatyta, kad teršalų normas viršijo 8 transporto priemonėse su dyzeliniais varikliais bei 4 benzininiais varikliais varomi automobiliai.


Visos akcijos metu aplinkosaugininkai ne tik matavo teršalų kiekį bet ir informavo vairuotojus apie alternatyvias aplinkai nekenksmingas transporto priemones bei automobilių išmetamųjų dujų poveikį sveikatai ir aplinkai.


Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, Lietuvoje transporto sektorius  išmeta 71 proc. viso per metus išmetamo azoto oksidų, 24 proc. anglies monoksido ir beveik 24 proc. kietųjų dalelių KD2,5  kiekio. Didžiąją dalį šių teršalų išmeta būtent kelių transportas. Visą savaitę šalyje vykdyta automobilių teršalų matavimo akcija skirta atkreipti dėmesį į transporto sektoriaus keliamą oro taršos problemą bei paminėti Europos judumo savaitę, kurios šūkis šiais metais – „Judumas – be jokios taršos“.