Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > AGENTŪRA ĮRENGĖ PIRMĄJĄ ŠALYJE MODERNIĄ ŽUVŲ STEBĖJIMO ĮRANGĄ

 

AGENTŪRA ĮRENGĖ PIRMĄJĄ ŠALYJE MODERNIĄ ŽUVŲ STEBĖJIMO ĮRANGĄ

Spalio 22 d. Aplinkos apsaugos agentūros bei kitų aplinkosaugos institucijų darbuotojai vyko iš arti apžiūrėti vieną naujausių Agentūros įgyvendintų projektų – pirmąją Lietuvoje modernią žuvų stebėjimo ir skaičiavimo įrangą.

 

Įrangoje įdiegta jautri vaizdo stebėjimo kamera ir infraraudonųjų spindulių skaitytuvas fiksuoja pro žuvitakį aukštyn ir žemyn migruojančias žuvis ir leidžia vizualiai pamatyti, kada, kur, kiek ir kokios rūšys jį praplaukia.

Pasirodžius žuviai, sistema automatiškai įsijungia ir pradeda įrašinėti vaizdą, fiksuodama pagrindinius žuvies parametrus, tuo pačiu matuodama vandens temperatūrą. Vaizdo įrašai kaupiami duomenų bazėje, vėliau juos galima peržiūrėti ir analizuoti sukauptą informaciją.

„Džiaugiamės šiuo sėkmingai įgyvendintu projektu. Tai didelis žingsnis į priekį, atveriantis daug galimybių kokybiškam žuvų migracijos stebėjimui. Girdėjome daug skepticizmo dėl žuvitakių, tačiau įrenginys jau dabar leido pamatyti ir įrodyti žuvų pralaidų efektyvumą. Įrangos kokybė puiki, ji leidžia patogiai stebėti, skaičiuoti ir atpažinti migruojančias žuvis. Planuojame išnaudoti visus šios modernios įrangos privalumus, kurie leis rinkti ir sisteminti naujausius duomenis apie retų bei nykstančių rūšių migraciją", - teigia Aplinkos apsaugos agentūros direktorius R. Špokas.