Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > MOBILIOJI PROGRAMĖLĖ LEIS SUŽINOTI APIE PAVOJINGAS MEDŽIAGAS GAMINIUOSE

 

MOBILIOJI PROGRAMĖLĖ LEIS SUŽINOTI APIE PAVOJINGAS MEDŽIAGAS GAMINIUOSE

Sukurta mobilioji programėlė, kuri leis patikrinti dominantį gaminį ir sužinoti, ar jame nėra sveikatai ir aplinkai pavojingų medžiagų.

 

„Scan4Chem“ – tai nemokama išmaniųjų telefonų programėlė, skirta sužinoti apie labai didelį susirūpinimą keliančias chemines medžiagas gaminiuose. Ji jau prieinama 12 Europos šalių vartotojams, taip pat ir gyvenantiems Lietuvoje.

 

 

Nuskenuokite prekės brūkšninį kodą su savo telefono kamera ir reikalaukite informacijos apie labai didelį susirūpinimą keliančias medžiagas, viršijančias 0,1 proc. ribą gaminiuose, tokiuose kaip drabužiai, žaislai, sporto įranga ir pan.  Jeigu gaminys yra įtrauktas į duomenų bazę, netrukus gausite informaciją apie jame esančias kenksmingas medžiagas. Jeigu informacija apie gaminį dar nėra įtraukta į duomenų bazę, užklausa bus automatiškai siunčiama gaminio tiekėjui.


Naudokitės savo teise žinoti ir siųskite užklausas įmonėms per „Scan4Chem“, tokiu būdu įmonės užpildys duomenų bazę! „Scan4Chem“ šiuo metu yra pradiniame etape, tad reikia paskatinti įmones pateikti informaciją apie savo gaminius. Kuo daugiau užklausų jie gaus, tuo greičiau įves informaciją į duomenų bazę.


Vadovaujantis cheminių medžiagų REACH reglamentu, vartotojai turite teisę prašyti pateikti informaciją, ar gaminiuose esančios labai didelį susirūpinimą keliančios cheminės medžiagos viršija tam tikrą ribą, kuri gali būti kenksminga jų sveikatai arba aplinkai. Tiekėjai privalo vartotojams suteikti šią informaciją per 45 dienas nuo prašymo pateikimo dienos.


Daugiau informacijos apie „Scan4Chem“ aplikaciją rasite paspaudę šią nuorodą.