Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > ŽIEDINĖS EKONOMIKOS LINK – PASINAUDOKITE GALIMYBE TESTUOTI SCIP DUOMENŲ BAZĘ

 

ŽIEDINĖS EKONOMIKOS LINK – PASINAUDOKITE GALIMYBE TESTUOTI SCIP DUOMENŲ BAZĘ

Jeigu esate įmonė, tiekianti gaminius į Europos Sąjungos rinką, išsiaiškinkite, ar Jums nuo 2021 m. sausio 5 d. bus taikomas teisinis įpareigojimas teikti pranešimą į Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) SCIP duomenų bazę. Pranešimą privalės teikti tos įmonės, kurių gaminiuose, tiekiamuose į ES rinką, yra labai didelį susirūpinimą kelianti cheminė medžiaga, o jos koncentracija gaminyje didesnė nei 0,1 % gaminio masės.

 

ECHA, siekdama padėti įmonėms tinkamai pasiruošti naujam teisinio įpareigojimo įgyvendinimui, sukūrė SCIP duomenų bazės prototipą ir suteikia įmonėms galimybę ją ištestuoti ir išsiaiškinti, kaip pateikti pranešimą. Visi testavimo metu į SCIP duomenų bazę pateikti duomenys ir atsiliepimai bus naudojami tik pagerinti galutinę duomenų bazės versiją. Be to, jie bus ištrinti prieš paleidžiant galutinę SCIP duomenų bazės versiją, kurią numatyta paskelbti 2020 m. pabaigoje.


Visi gaminiai yra sudaryti iš cheminių medžiagų, todėl labai svarbu žinoti, kuris gaminys savo sudėtyje turi labai didelį susirūpinimą keliančių medžiagų, siekiant, kad gaminiai būtų saugesni ir perdirbimo įmonės turėtų visą reikiamą informaciją. Taigi SCIP duomenų bazės tikslas – skatinti labai didelį susirūpinimą keliančių medžiagų pakeitimą saugesnėmis alternatyvomis ir perėjimą prie žiedinės ekonomikos.


Duomenų bazės prototipą rasite paspaudę šią nuorodą

 

Informaciją, kas turi teikti pranešimą į SCIP duomenų bazę, galite rasti šiuo adresu.