Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > SUSITIKIMAS DĖL KLAIPĖDOS UOSTO APLINKOS KOKYBĖS GERINIMO

 

SUSITIKIMAS DĖL KLAIPĖDOS UOSTO APLINKOS KOKYBĖS GERINIMO

Šiandien aplinkos viceministrė Justina Grigaravičienė ir Aplinkos apsaugos agentūros direktorius Rimgaudas Špokas lankėsi Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste ir susitiko su jo naujuoju generaliniu direktoriumi Algiu Lataku.

 

Susitikimo metu buvo aptartas uosto direkcijos indėlis, veiksmai ir galimybės mažinti aplinkos taršą uosto akvatorijoje, sutarta stiprinti bendradarbiavimą ir numatytos jo gairės.


Pasak viceministrės J. Grigaravičienės, šis susitikimas leidžia tikėtis, kad uostas skirs dar daugiau dėmesio aplinkosaugai. Prieš savaitę pradėjęs eiti generalinio direktoriaus pareigas Algis Latakas kaip vieną iš veiklos prioritetų pabrėžė aplinkosaugos svarbą.


Per susitikimą Aplinkos apsaugos agentūros direktorius Rimgaudas Špokas pristatė pasiūlymus, skirtus kompleksinei uosto įmonių poveikio aplinkai stebėsenai. Pristatytas Klaipėdos uosto taršos tyrimų planas (žemėlapis), kuris labiau padėtų identifikuoti lokalius taršos šaltinius, vertinti uosto veiklos įtaką aplinkai, labiau kontroliuoti į aplinką patenkančią taršą.


Susitikime visi pritarė, kad reikalingas glaudus Susisiekimo ministerijos, Aplinkos ministerijos, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ir Aplinkos apsaugos agentūros bendradarbiavimas dėl tolimesnių veiksmų.