Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > JONAVOS RAJONE ORO KOKYBĘ PAPILDOMAI MATUOS APLINKOS APSAUGOS AGENTŪROS MOBILI ORO KOKYBĖS TYRIMŲ STOTIS

 

JONAVOS RAJONE ORO KOKYBĘ PAPILDOMAI MATUOS APLINKOS APSAUGOS AGENTŪROS MOBILI ORO KOKYBĖS TYRIMŲ STOTIS

Nuo birželio 8 d. Aplinkos apsaugos agentūra vykdys keturių savaičių tyrimus Jonavos rajone – bus atliekami oro užterštumo matavimai, papildomai naudojantis mobilia laboratorija. Toks sprendimas priimtas, atsižvelgiant į Jonavos rajono savivaldybės prašymą suteikti ekspertinę pagalbą, jai siekiant atnaujinti savivaldybės lygmens aplinkos oro monitoringo programą.

 

Preliminariai suderintos dvi vietovės Jonavos rajone, kur planuojama pastatyti mobiliąją oro kokybės tyrimų stotį, tai -  Šilų kaime ir Ruklos miestelyje. Tyrimai bus atliekami po dvi savaites kiekvienoje iš šių vietovių.


Šiuo metu Jonavos mieste nuolatiniai oro kokybės tyrimai atliekami Panerių g., Aplinkos apsaugos agentūros įrengtoje stotyje, kuri yra viena iš valstybinio oro kokybės monitoringo sistemos stočių.


„Norime palyginti stacionarios stoties Jonavoje ir papildomų tyrimų rezultatus. Taip pat, modeliavimo būdu planuojama įvertinti galimą teršalų sklaidą nuo Jonavoje esančios įmonės AB „Achema“. Agentūros atliktų tyrimų ir modeliavimo rezultatai galėtų padėti savivaldybei, planuojant nuolatinius ar indikatorinius matavimus“,- sako Vilma Bimbaitė, Oro kokybės vertinimo skyriaus vedėja.


Dėl dviejų įstaigų bendradarbiavimo buvo susitarta šių metų kovo 5 d. įvykusio institucijų atstovų susitikimo metu, kai buvo kreiptasi į Aplinkos apsaugos agentūrą su ekspertinės pagalbos prašymu. Jonavos rajono savivaldybė planuoja atnaujinti savo aplinkos oro monitoringo programą, siekiant užtikrinti nuolatinį oro taršos lygio pasikeitimų stebėjimą ir vertinimą Jonavoje. Tokius rajono savivaldybės veiksmus paskatino praeitas metais kilęs incidentas įmonėje AB „Achema“ ir pastebėti trūkumai dėl vietos gyventojų informavimo apie oro kokybę.