Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > PLŪDURIUOJANČIOS SALOS: GAMTOS ĮKVĖPTOS PRIEMONĖS VANDENS KOKYBEI GERINTI

 

PLŪDURIUOJANČIOS SALOS: GAMTOS ĮKVĖPTOS PRIEMONĖS VANDENS KOKYBEI GERINTI

 

 

„Plūduriuojančios salos“ – tai ekologiška technologija, skirta vandens atstatymui. O be vandens atkūrimo gali tapti dar ir papildoma erdve biologinei įvairovei bei didinti pakrantės estetinę vertę.


Rugpjūčio 13 d. Gintaro įlankoje, Juodkrantėje visuomenei buvo pristatytos „plūduriuojančios salos“ kaip vienas iš ekologinės inžinerijos sprendimų. Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai taip pat turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su kolegų iš Klaipėdos universiteto vykdomu projektu „LiveLagoons“.


Šio projekto tikslas – pritaikyti sukurtas plaukiojančias šlapynes, siekiant šalinti maistines medžiagas ir gerinti vietos vandens kokybę Baltijos lagūnose. Pilotinės salos įrengtos trijose šalyse – Lietuvoje (dvi salos Juodkrantėje), Vokietijoje (Born) ir Lenkijoje (Volino nacionaliniame parke), kur vykdomas stebėjimas ir analizė.


Plaukiojančių makrofitų salos yra skirtos atkurti pakrantės buveines ir lokaliai pagerinti vandens kokybę. Naudojami aktyvūs barjerai, absorbuodami ir pašalindami biogenines medžiagas, gali padidinti vandens skaidrumą pietų Baltijos lagūnose, kuriose dėl dumblių žydėjimo ir nuosėdų koncentracijos yra netinkamos sąlygos rekreacinėms maudykloms. Tikimasi, kad augalų išvystytos šaknų sistemos sulaikys maisto medžiagas vandens storymėje ir sumažins eutrofikaciją, kurios vienas iš požymių yra vandens žydėjimas.

 


Be vandens atkūrimo, plūduriuojančios salos sukuria vandens ir sausumos faunos buveines, apsaugotas nuo plėšrūnų. Vienoje iš pastatytų salų Juodkrantėje buvo rastas didžiosios anties lizdas, kuriame buvo 8 kiaušiniai.

 

 

Kaip vyko pilotinių plūduriuojančių salų įrengimas visose trijose šalyse, galite pamatyti čia.

 

Sužinokite daugiau apie projektą: http://www.balticlagoons.net/livelagoons/