Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > MOKSLEIVIAI TAPO APLINKOS STEBĖTOJAIS

 

MOKSLEIVIAI TAPO APLINKOS STEBĖTOJAIS

Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai – Šilalės Simono Gaudiešiaus gimnazijos abiturientas Valdas Vitartas ir Kauno technologijos universiteto gimnazijos moksleivė Gabija Vasiliauskaitė šiandien lankėsi Aplinkos apsaugos agentūroje ir trumpam tapo tikraisiais aplinkos stebėtojais - tyrėjais.

 

Jiems teko stebėti, kaip imami vandens mėginiai valymo įrenginių išleidžiamų nuotekų į Neries upę vietoje ir pristatyti mėginius į vieną iš Aplinkos apsaugos agentūros laboratorijų. Čia mokiniai susipažino, kaip priimami į laboratoriją atvežami mėginiai, atliekami tyrimai, apžiūrėjo įvairius laboratorijos prietaisus. Kadangi Aplinkos apsaugos agentūra, pasitelkdama savo laboratorijas prižiūri, kad ūkio subjektai laikytųsi nustatytų taršos normatyvų, Valdas ir Gabija taip pat lankėsi Vilniaus miesto nuotekų valykloje, kur apžiūrėjo valymo įrenginius ir susižinojo apie tokius technologinius procesus kaip mechaninį ir biologinį nuotekų valymą, dumblo šalinimą ir jo apdorojimą.


Vyriausybės organizuojamas projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“, šiemet vykstantis jau vienuoliktą kartą, nuo šiandien vienai savaitei subūrė veiklius ir iniciatyvius jaunuolius, nestokojančius ryžto tapti ateities lyderiais. Jo dalyviais galėjo tapti visi aktyvūs, gerai besimokantys šalies ir užsienio lietuvių bendrojo lavinimo mokyklų dvyliktokai ir šiemetiniai abiturientai.

 

Kaip ir kasmet, 30 projekto dalyvių atrinko speciali komisija, sudaryta iš Ministro Pirmininko komandos, Vyriausybės kanceliarijos, ministerijų ir moksleivių organizacijų atstovų. Atrinkti gabiausi moksleiviai susipažins su Vyriausybės ar pasirinktos ministerijos kasdiene veikla, bendraus su institucijos darbuotojais bei jos vadovais.


Valdas ir Gabija pasirinko aplinkos apsaugos sritį, nes jiems rūpi aplinkosaugos problemos, ypač klimato kaita. Linkime jiems sėkmės tolimesniuose moksluose!