Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Tobulinama sistema užtikrins geresnę cheminių medžiagų priežiūrą

 

Tobulinama sistema užtikrins geresnę cheminių medžiagų priežiūrą

Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo tobulinama cheminių medžiagų ir cheminių mišinių tvarkymo priežiūros sistema. Atskyrus ir apibrėžus atsakingų institucijų funkcijas, bus efektyviau užtikrinama daugybės pavojingųjų cheminių medžiagų ir jų turinčių gaminių sauga.    

 

Nutarime patikslintos už dviejų ES reglamentų (REACH ir CLP) reikalavimų įgyvendinimą ir priežiūrą atsakingų Aplinkos ministerijos ir kitų institucijų funkcijos.

 

Praktika atskleidė, kad prieš daugiau nei dešimtmetį priimtą Vyriausybės nutarimą reikia keisti užtikrinant tinkamą rinkai tiekiamų ir naudojamų pavojingųjų cheminių medžiagų priežiūrą. Dėl to, atsižvelgiant į praktinę įgyvendinimo patirtį ir anksčiau iškilusias problemas, atsakingų institucijų užduotys buvo patikslintos ir įtrauktos naujos priežiūrą vykdančios institucijos.

 

Nutarime patikslintos Aplinkos, Sveikatos apsaugos, Ekonomikos ir inovacijų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų, taip pat Aplinkos apsaugos agentūros, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Valstybinės augalininkystės tarnybos, Aplinkos apsaugos departamento, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Valstybinės darbo inspekcijos, Muitinės departamento funkcijos. Jos aiškiai apibrėžtos, kad nesidubliuotų. Naujoms užduotims atlikti įtraukti ir Lietuvos prabavimo rūmai.


Aplinkos ministerijos informacija