Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > SIŪLOMA NAUJA KLAIPĖDOS UOSTO VIZIJA

 

SIŪLOMA NAUJA KLAIPĖDOS UOSTO VIZIJA

Aplinkos apsaugos agentūra vakar oficialiai kreipėsi į Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją su pasiūlymu inicijuoti naują Klaipėdos uosto viziją „Klaipėdos uostas – Žaliasis uostas“, kviečiant prisidėti prie būtinų į aplinkosaugą nukreiptų permainų įgyvendinimo.

 

Blogėjanti Baltijos jūros, Klaipėdos regiono ir uosto aplinkos būklė skatina ieškoti naujo požiūrio sprendžiant taršos problemas. Aplinkos apsaugos agentūros vadovo Rimgaudo Špoko teigimu, „Žaliojo uosto“ koncepcijos įgyvendinimas galėtų ženkliai sumažinti aplinkos taršą ir pagerinti gamtinę bei gyvenamąją aplinką Klaipėdos regione, Kuršių mariose ir Baltijos jūroje.


Tikimasi, jog tik suvienijus interesų grupių pastangas ir vystant tarpusavio bendradarbiavimą, pavyks įtvirtinti naująją Klaipėdos uosto lyderystę bei padėti uostui tapti unikalia, tvarios ir subalansuotos aplinkos dalimi.


Siūloma Klaipėdos jūrų „Žaliojo uosto“ vizija oficialiai pristatyta šiandien, liepos 2 d., Klaipėdoje vykusio Europos Komisijos nario, atsakingo už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę, Virginijaus Sinkevičiaus ir Aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos susitikimo su valstybinio jūrų uosto vadovais metu.

 

Kreipimosi tekstas