Paviršinio vandens mėginių koncentracijos tyrimai parodė, jog vidutinė išsiliejusių teršalų koncentracija siekė 1,2 mg/l. Didžiausia leistina naftos produktų koncentracija vandenyje - 0,2 mg/l, tad nustatyta, jog norma buvo viršijama 6 kartus. Išanalizavus mėginius, nustatyta, kad mėginiai, paimti iš laivų talpyklų, skiriasi nuo mėginio, paimto iš uosto akvatorijos.
Pirmadienį papildomai buvo paimti mėginiai iš dar vieno laivo talpyklų. Rezultatai, skirti nustatyti ar laivo mėginys sutampa su paviršinio vandens mėginyje aptiktais teršalais, turėtų paaiškėti kitos savaitės pradžioje. Paaiškėjus galutiniams tyrimų rezultatams, Aplinkos apsaugos departamentas įvertins padarytą žalą aplinkai.
Primename, kad paskutinis toks taršos atvejis buvo fiksuotas rugpjūčio 9 d., kuomet įvykus incidentui Klaipėdos jūrų uoste į aplinką išsiliejo naftos produktai. Plačiau skaitykite ČIA.
Tokių taršos incidentų metu į aplinką išsilieję naftos produktai kaupiasi ir lemia vandens cheminę būklę. Aplinkos apsaugos agentūros atliekamo Valstybinio aplinkos monitoringo duomenys rodo, jog naftos produktų, patekusių į aplinką, koncentracijos Baltijos jūroje ir Kuršių mariose pavieniais atvejais viršija didžiausią leistiną koncentraciją: 2020 m. fiksuoti 2 viršijimo atvejai: vienas Baltijos jūros vandenyje ties Palanga ir vienas Kuršių marių dugno nuosėdose ties Juodkrante.