Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > PRIIMTAS TATUIRUOČIŲ IR ILGALAIKIO MAKIAŽO PRIEMONIŲ DAŽUOSE NAUDOJAMŲ PAVOJINGŲ CHEMINIŲ MEDŽIAGŲ APRIBOJIMAS

 

PRIIMTAS TATUIRUOČIŲ IR ILGALAIKIO MAKIAŽO PRIEMONIŲ DAŽUOSE NAUDOJAMŲ PAVOJINGŲ CHEMINIŲ MEDŽIAGŲ APRIBOJIMAS

Gruodžio 14 d. buvo priimtas Europos Komisijos reglamentas (ES) 2020/2081, dėl tatuiruočių rašalo ir ilgalaikio makiažo priemonių gamyboje naudojamų pavojingų cheminių medžiagų apribojimo, siekiant užtikrinti saugesnį tatuiravimo procesą.

 

Naujasis apribojimas įsigalios nuo 2022 m. sausio 4 d. Jame nustatytos cheminių medžiagų koncentracijų ribos dažų mišiniuose, kurias viršijus, mišiniai negali būti tiekiami į rinką ar naudojami tatuiravimo tikslais. Į apribojimą įtrauktos kancerogeninės, mutageninės ir toksiškos reprodukcijai cheminės medžiagos, odą jautrinančios ar dirginančios medžiagos, akis pažeidžiančios medžiagos, metalai ir kitos, Kosmetikos gaminių reglamentu jau reglamentuojamos medžiagos.


Naujasis apribojimas taip pat reikalauja, kad tiekėjai, tiekiantys rinkai tatuiravimo tikslams skirtus mišinius, laikydamiesi apribojimo leidžiamų parametrų, pateiktų pakankamai informacijos, ir taip būtų skatinamas saugus mišinių naudojimas.


Europos Komisija priėmė reglamentą, atsižvelgusi į Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) pateiktą informaciją, jog tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo priemonių dažuose esančios cheminės medžiagos ir pigmentai yra kenksmingi žmogaus organizmui ir gali turėti ilgalaikį poveikį.