Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > AGENTŪRA KREIPĖSI Į AB „GRIGEO“, KAD BŪTŲ LAIKINAI STABDOMAS ES EKOLOGINIO ŽENKLO NAUDOJIMAS

 

AGENTŪRA KREIPĖSI Į AB „GRIGEO“, KAD BŪTŲ LAIKINAI STABDOMAS ES EKOLOGINIO ŽENKLO NAUDOJIMAS

Sausio 14 dieną, antradienį, Aplinkos apsaugos agentūra kreipėsi į akcinę bendrovę „Grigeo“, kad būtų laikinai stabdomas įmonėje gaminamų minkštojo popieriaus produktų ženklinimas Europos Sąjungos ekologiniu ženklu (EU Ecolabel).

 

Sprendimas priimtas atsižvelgiant į Agentūrą pasiekusią informaciją, jog įmonių grupei priklausanti bendrovė „Grigeo Klaipėda“ galimai sąmoningai buvo įrengusi vamzdį, kuriuo, apeidamos biologinio valymo įrenginius, nevalytos nuotekos būdavo nukreipiamos į AB „Klaipėdos vanduo“ išvalytų nuotekų išleistuvą, iš kurio patekdavo tiesiai į Kuršių marias.

 

Reaguodama į susidariusią situaciją, Aplinkos apsaugos agentūra, būdama atsakinga institucija už ES ekologinio ženklo suteikimą Lietuvoje veikiančioms įmonėms, pradėjo patikrinimą, ar AB „Grigeo“ gaminamas minkštasis popierius ir jo gaminiai atitinka ES ekologinio ženklo reglamente jiems nustatytus kriterijus.                    

 

Pažymėtina, kad ES ekologinio ženklo sistema yra susijusi su Bendrijos tvaraus vartojimo ir gamybos politika, kuria siekiama mažinti neigiamą vartojimo ir gamybos poveikį aplinkai, sveikatai, klimatui ir gamtos ištekliams. Siekiama, kad ES ekologiniu ženklu žymimi produktai per visą būvio ciklą darytų kuo mažesnį poveikį aplinkai, o vartotojams būtų teikiama tiksli, neklaidinanti bei moksliškai pagrįsta informacija apie produktų poveikį.        

 

Kadangi ES ekologinio ženklo tikslas yra suteikti informaciją vartotojams apie aplinkai draugiškus produktus, labai svarbu nediskredituoti ES ekologinio ženklo ir nesumažinti pasitikėjimo juo, Aplinkos apsaugos agentūra kreipėsi į AB „Grigeo“ prašydama ES ekologiniu ženklu neženklinti įmonės produktų, kuriems buvo suteiktas ES ekologinis ženklas, kol Aplinkos apsaugos agentūra vykdys patikras ir priims sprendimą dėl patikros rezultatų.           

 

ES ekologinis ženklas 2013 m. buvo suteiktas Grigiškėse veikiančios AB „Grigeo“ gaminamai produkcijai – minkštojo popieriaus gaminiams.