Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > INTERNETINIS SEMINARAS ĮMONĖMS, KURIOMS BUS TAIKOMA PRIEVOLĖ TEIKTI INFORMACIJĄ Į SCIP DUOMENĮ BAZĘ

 

INTERNETINIS SEMINARAS ĮMONĖMS, KURIOMS BUS TAIKOMA PRIEVOLĖ TEIKTI INFORMACIJĄ Į SCIP DUOMENĮ BAZĘ

2020 m. kovo 17 d. Europos cheminių medžiagų agentūra (ECHA) suorganizavo praktinį internetinį seminarą „SCIP duomenų bazės prototipo pristatymas“, skirtą įmonėms, tiekiančioms į Europos Sąjungos rinką gaminius, savo sudėtyje turinčius pavojingų medžiagų. Šios įmonės privalės teikti informaciją į SCIP duomenų bazę nuo 2021 m. sausio 5 d. Seminaro įrašas skelbiamas viešai ir prieinamas visiems.

 

SCIP – tai duomenų bazė, kurioje bus kaupiama informacija apie labai didelį susirūpinimą keliančias medžiagas (SVHC) gaminiuose arba sudėtiniuose daiktuose. Pagal Atliekų pagrindų direktyvą Europos cheminių medžiagų agentūra (ECHA) buvo įpareigota šią bazę sukurti ir tvarkyti bei suteikti prie jos prisijungimą atliekų tvarkytojams.


Įmonė, tiekianti į Europos Sąjungos rinką gaminius, kurių sudėtyje yra labai didelį susirūpinimą keliančių medžiagų iš Kandidatinių medžiagų sąrašo ir jeigu jų koncentracija viršija 0,1 % gaminio masės, privalės pateikti informaciją į SCIP duomenų nuo 2021 m. sausio 5 d.


Visą internetinio seminaro įrašą galite rasti, paspaudę šią nuorodą. Seminaro įraše pateikiama informacija apie tai, kaip SCIP duomenų bazė prisidės prie žiedinės ekonomikos, taip pat demonstracinę versiją, kaip parengti ir pateikti pranešimą į SCIP duomenų bazę.