Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > GAUTI PIRMIEJI DUOMENYS APIE GAISRO ALYTUJE POVEIKĮ NEMUNUI

 

GAUTI PIRMIEJI DUOMENYS APIE GAISRO ALYTUJE POVEIKĮ NEMUNUI

 

Siekdama įvertinti gaisro poveikį Nemuno upei, Aplinkos apsaugos agentūra ėmė mėginius iš Alytaus miesto Nuotekų valymo įrenginių UAB „Dzūkijos vandenys“ išleistuvo, taip pat Nemuno vandens mėginius aukščiau ir žemiau išleistuvo.

 

Nuotekų valymo įrenginiuose UAB „Dzūkijos vandenys“ gaisro metu nuo spalio 16 d. iki 17 d. nuotekos buvo surenkamos į talpas ir neišleidžiamos į Nemuną. Spalio 18 d. Alytaus miesto ekstremalios situacijos komisijos sprendimu, siekiant nesutrikdyti biologinio valymo proceso dėl galimai didelių teršalų koncentracijų iš gaisravietės, nebuvo leidžiamos nuotekos į pagrindinę nuotekų valyklą, o pradėta leisti nuotekas į rezervinę nuotekų valyklos dalį, kur atliekamas tik mechaninis valymas.

 

Daliai rezultatų gauti laboratorijoje reikalingas ilgesnis laikotarpis, tačiau pirmadienį gauti pirmieji rezultatai apie organines medžiagas ir bendrojo fosforo bei azoto kiekius vandenyje.


Nustatyta, kad spalio 18-20 d. išleidžiamose nuotekose bendrojo azoto, nitritų, nitratų koncentracijos buvo neaukštos. Užfiksuotas nežymus bendrojo fosforo koncentracijos padidėjimas, kuris svyravo tarp 3,3 ir 7,9 mg/l. Organinių medžiagų koncentracija dėl gaisro gesinimo šalutinių produktų svyravo nuo 85 iki 290 mg/l ir viršijo leistiną paros koncentraciją (125 mg/l) iki 2 kartų. Paties Nemuno vandenyje žemiau nuotekų išleistuvo spalio 16-20 d. buvo nustatyta nežymiai padidėjusi organinių medžiagų koncentracija. Spalio 16 d. ji siekė 21 mg/l, spalio 17 d. - 40 mg/l, o kitomis dienomis koncentracija buvo artima įprastoms sąlygoms ir siekė 6-13 mg/l.