Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > ĮMONIŲ DĖMESIUI: AGENTŪRA PRADĖJO INFORMACINĘ KAMPANIJĄ, SKIRTĄ PADĖTI LAIKYTIS CLP REGLAMENTO VIII PRIEDO REIKALAVIMŲ

 

ĮMONIŲ DĖMESIUI: AGENTŪRA PRADĖJO INFORMACINĘ KAMPANIJĄ, SKIRTĄ PADĖTI LAIKYTIS CLP REGLAMENTO VIII PRIEDO REIKALAVIMŲ

Šių metų gruodžio 9 d. Aplinkos apsaugos agentūra pradėjo informacinę kampaniją, skirtą padėti įmonėms laikytis CLP reglamento VIII priedo reikalavimų. Parengta ir paskelbta informacija padės įmonėms suprasti savo prievoles, susijusias su pavojingų mišinių pateikimu rinkai, ir jų laikytis.

 

Informacinė kampanija skirta įmonėms, kurioms taikoma pranešimo teikimo apsinuodijimų biurams prievolė. Pranešimus turi teikti importuotojai ir tolesni naudotojai, tiekiantys rinkai mišinius, kurie dėl žmogaus sveikatai keliamų ir fizinių pavojų klasifikuojami kaip pavojingi.


Agentūros interneto svetainės rubrikoje „CLP reglamento VIII priedas“ publikuoti Europos Cheminių medžiagų agentūros (ECHA) ir Agentūros parengti pranešimai bei video medžiaga, kuriuose pateikiami praktiniai patarimai, susiję su CLP reglamento VIII priedo įgyvendinimu. Pristatomos ECHA sukurtos IT priemonės, padedančios rengti, teikti ir gauti informaciją apie pavojingus mišinius.


Visus pranešimus, video ir kitą naudingą informaciją apie šią kampaniją rasite www.gamta.lt interneto svetainės rubrikoje „CLP reglamento VIII priedas“.


Vadovaujantis CLP reglamento 45 straipsniu, Aplinkos apsaugos agentūra yra paskirta Valstybės narės įstaiga, kuri renka informaciją, susijusią su prevencinių ir gydymo priemonių nustatymu, ypač imantis neatidėliotinų priemonių ekstremaliose sveikatai situacijose, apie mišinius tiekiamus į rinką ir naudojamus tolesnių naudotojų.