Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > AGENTŪROS LABORATORIJOMS PRATĘSTA NACIONALINIO AKREDITACIJOS BIURO AKREDITACIJA

 

AGENTŪROS LABORATORIJOMS PRATĘSTA NACIONALINIO AKREDITACIJOS BIURO AKREDITACIJA

Šiaurės Lietuvos aplinkos tyrimų skyrius

 

Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento laboratorijos sėkmingai pabaigė patikros procedūras ir buvo perakredituotos. Lietuvoje veikiančios laboratorijos, norėdamos įrodyti aukščiausią savo darbo kokybę, turi gauti Nacionalinio akreditacijos biuro akreditaciją. Perakreditavimas vyksta kas penkerius metus, taip pat kasmet vykdomi planiniai patikrinimai. Pirmą kartą Aplinkos apsaugos agentūros laboratorijos buvo akredituotos 2004 metais.


 

Prieš perakreditavimą ar planinę priežiūrą laboratorija turi pateikti tam tikrus dokumentus pagal Nacionalinio akreditacijos biuro reikalavimus. Dokumentai apima informaciją apie darbuotojus, įrenginius, matavimo priemones, naudojamas pamatines medžiagas, cheminius reagentus, patalpas, tyrimų kokybės užtikrinimą, dalyvavimus palyginamuosiuose tyrimuose ir kitą informaciją. Jų parengimą organizuoja laboratorijos kokybės vadybininkas. Informaciją dokumentams pateikia visi akredituoti Aplinkos tyrimų departamento laboratorijų skyriai.


Be to, akredituotoje veikloje naudojama laboratorinė įranga turi būti kalibruota ir metrologiškai patikrinta, tai atlieka metrologijos ir kalibravimo paslaugas teikiančios įmonės. Atnaujinta akreditacija garantuoja, kad Aplinkos apsaugos agentūros atliekami oro, vandens ir radiacijos matavimai yra aukščiausios kokybės ir tikslumo, dirbama laikantis nustatytos tvarkos ir taisyklių.