Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > ALERGIJA GALI BŪTI NE TIK PAVASARĮ

 

ALERGIJA GALI BŪTI NE TIK PAVASARĮ

Šiuo metu alergiškų žmonių yra daugiau nei kada nors anksčiau. Alergines reakcijas gali sukelti ne tik natūralioje aplinkoje esantys alergenai, pavyzdžiui, žiedadulkės, augalai ir maisto produktai, bet ir kai kurios dirbtinės cheminės medžiagos.

 

Atsižvelgiant į alergeno stiprumą, alerginės reakcijos gali būti silpnos, pavyzdžiui, gali atsirasti niežulys ar odos paraudimas, ir stiprios - gyvybei pavojingos anafilaksinės reakcijos. Vis dėlto ne visi žmonės vienodai reaguoja į konkretų alergeną, t. y. medžiagą, sukeliančią alerginę reakciją. Todėl svarbu suprasti, kaip reaguoja mūsų kūnas, ir susidaryti kuo palankesnes aplinkos sąlygas.


Tais atvejais, kai žinoma, jog medžiagos gali sukelti alerginę reakciją, Europos Sąjunga, siekdama apsaugoti vartotojus ir darbuotojus, dirbančius su cheminėmis medžiagomis, gali apriboti tokių medžiagų naudojimą.


Pagal ES teisės aktus griežtai apribotas šių įprastas alergines reakcijas sukeliančių medžiagų naudojimas tam tikruose gaminiuose:
•    Nikelis – jei juvelyrinių dirbinių sudėtyje yra nikelio, jiems liečiantis su oda, gali atsirasti odos opų.
•    Metilendifenildiizocianatas (MDI) - naudojamas gaminant purškiamuosius dažus ir skystas stogų dangas. Gerai žinoma kaip kvėpavimo takus jautrinanti medžiaga, kurios įkvėpus gali pasireikšti alerginė reakcija.
•    Gaminant odos gaminius naudojamas chromas, kuris gali sukelti odos alergiją.
•    Dimetilfumaratas (DMF) – tai cheminė medžiaga nuo pelėsių, dažniausiai naudojama gaminant prie vartojimo prekių, pavyzdžiui, avalynės ir sofų, pridedamus maišelius. Šios medžiagos gali patekti ant gaminio ir žmogaus odos, tokiu būdu gali sukelti alerginę odos reakciją, pavyzdžiui, niežulį, paraudimą ir dirginimas.


Jeigu jums pasireiškė alerginė reakcija ir manote, kad ją galėjo sukelti cheminė medžiaga, pasitarkite su gydytoju ir pabandykite išsiaiškinti alerginės reakcijos priežastis. Lankantis pas gydytoją, galite parodyti jam naudoto produkto etiketę, kurioje gamintojas privalo nurodyti visą informaciją apie naudojamas medžiagas gaminant produktą.