Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > SKELBIAMAS TARPTAUTINIS NUOTRAUKŲ KONKURSAS PLASTIKO ATLIEKŲ TEMA

 

SKELBIAMAS TARPTAUTINIS NUOTRAUKŲ KONKURSAS PLASTIKO ATLIEKŲ TEMA

Bazelio konvencijos Plastiko atliekų partnerystės grupė skelbia tarptautinį nuotraukų konkursą, kurio tikslas – atkreipti dėmesį į pasaulinę plastiko atliekų krizę, didinti visuomenės švietimą ir sąmoningumą šia tema. Konkurso metu norima akcentuoti ne vien tik plastiko atliekų problemą, bet ir galimus būdus jai spręsti, padarytą pažangą, iššūkius bei galimybes.

 

Konkurse gali dalyvauti visi: nuo mėgėjų iki profesionalių fotografų ir bet kokio amžiaus. Konkurso dalyviai yra kviečiami pateikti savo darbus šiose šešiose kategorijose:


1.    Eime į lauką! - Plastiko atliekos ir gamta;
2.    Plastiko atliekos ir mūsų sveikata bei gerovė;
3.    Mažytis, bet jo visur: mikroplastikas;
4.    Panaudokime tai! - plastiko atliekos kaip šaltinis / medžiaga;
5.    Padarykime tai! - Sprendimai, kaip išvengti vienkartinių plastikinių gaminių naudojimo;
6.    Sutvarkykime tai! - Alternatyvos, naujos technologijos ir naujovės.

 

Kiekvienoje kategorijoje bus išrenkami po tris nugalėtojus - vienas suaugęs mėgėjas, vienas profesionalus fotografas ir vienas vaikas (iki 18 metų). Kiekvienam nugalėtojui bus įteikti apdovanojimai.

Nuotraukas vertins komisija. Viena iš komisijos narių bus „National Geographic“ fotografė Sara Hylton. Nugalėtojų nuotraukos bus naudojamos, rengiant Bazelio konvencijos plastiko atliekų kalendorių, kuris bus dovanojamas Bazelio, Roterdamo ir Stokholmo konvencijų šalių 2021 m. konferencijų dalyviams. Taip pat eksponuojamos parodoje Ženevoje, JT Aplinkos programos būstinėje Nairobyje, Kenijoje ir kituose organizacijos organizuojamuose renginiuose.


Nuotraukos iki rugsėjo 30 d. turėtų būti pateiktos naudojantis internetine forma, kurią rasite čia.
Detalesnė informacija apie konkursą ir sąlygas - Bazelio konvencijos puslapyje.

 

 

Bazelio Konvencija – tai JT daugiašalė aplinkosaugos sutartis dėl pavojingų atliekų tarpvalstybinių pervežimų bei jų tvarkymo kontrolės priimta Bazelyje (Šveicarija) 1989 metais. Ji įsigaliojo 1992 m. gegužės 5 d. Bazelio konvencijos tikslas - kontroliuoti pavojingų atliekų tarpvalstybinius pervežimus, stebėti ir užkirsti kelią nelegaliems pervežimams, teikti pagalbą tvarkant pavojingas atliekas aplinkai saugiu būdu, skatinti šalių bendradarbiavimą šioje srityje bei rengti technines rekomendacijas dėl pavojingų atliekų tvarkymo.