Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Apsinuodijus kenksmingomis cheminėmis medžiagomis – svarbi kiekviena sekundė

 

Apsinuodijus kenksmingomis cheminėmis medžiagomis – svarbi kiekviena sekundė

Nuo 2021 m. sausio 1 d. visi nauji produktai, kuriuose yra žmogaus sveikatai kenksmingų cheminių medžiagų ir kurie parduodami naudotojams ES, turi turėti UFI kodą. UFI – tai unikalus mišinio identifikatorius, šešiolikos simbolių kodas, kurį galima pamatyti ant tam tikrų produktų, kurie gali būti kenksmingi sveikatai, pakuočių.

 

UFI kodas padeda susieti vietinėje parduotuvėje esančius produktus ir informaciją apie jų sudedamąsias dalis ir toksiškumą, kuri buvo nusiųsta į Europos apsinuodijimų biurus. Tačiau kartais vietinėse parduotuvėse vis dar galima rasti produktų be UFI kodo, kadangi įmonės produktams, kurie jau pardavinėjami ES iki 2021 m., kodą turi pridėti iki 2025 m.

 

UFI galima rasti ant tokių produktų kaip klijai, dažai, plovikliai, sodo chemikalai, švaros ir priežiūros priemonės, kuras ir kt. Tačiau UFI nebus ant kosmetikos priemonių, nes jie reglamentuojami pagal kitus teisės aktus.

 

Jei žmogus netyčia turėtų sąlytį su produktu, kuriame yra kenksmingų cheminių medžiagų, daugeliu atveju visų pirma kreiptųsi arba į apsinuodijimų biurą, arba į greitąją pagalbą. Remiantis Europos apsinuodijimų biurų duomenimis, maždaug 40 proc. skambučių atvejų apsinuodijimų biurams sudėtinga greitai ir tiksliai nustatyti, su kokiu produktu siejama nelaimė.

 

UFI kodo mintis paprasta. Kadangi UFI susietas su informacija apie produktą, jo naudojimą, sudedamąsias dalis ir toksiškumą, turint kodą prieš akis, apsinuodijimų biuro operatorius gali lengviau ir greičiau patarti dėl tinkamo gydymo, jei jo reikia, ir dėl būtinybės vykti į ligoninę.