Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > NĖRA VIENINGOS NUOMONĖS DĖL TATUIRUOČIŲ IR ILGALAIKIO MAKIAŽO DAŽUOSE NAUDOJAMŲ PAVOJINGŲ CHEMINIŲ MEDŽIAGŲ

 

NĖRA VIENINGOS NUOMONĖS DĖL TATUIRUOČIŲ IR ILGALAIKIO MAKIAŽO DAŽUOSE NAUDOJAMŲ PAVOJINGŲ CHEMINIŲ MEDŽIAGŲ

Europoje populiarėjančios tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo procedūros, kelia susirūpinimą dėl dažuose esančių cheminių medžiagų ir pigmentų poveikio žmogaus organizmui. Vis dėl to gegužės 13 d. Europos Komisijos vykusiame REACH Komiteto susitikime nepavyko priimti vieningo sprendimo dėl tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo dažuose naudojamų pavojingų cheminių medžiagų apribojimų bei reikalavimų šias procedūras atliekantiems asmenims.

 

Europos Komisija, atsižvelgusi į Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) pateiktą informaciją, jog naudojamuose dažuose gali būti vėžį sukeliančių, mutageninį poveikį turinčių, reprodukcinę sistemą veikiančių, odą jautrinančių, ardančių ar ėsdinančių cheminių medžiagų, parengė atitinkamą dokumentaciją, kuria siekiama apriboti tokių cheminių medžiagų naudojimą. Siekiant užtikrinti saugesnį tatuiravimo procesą, yra siūloma apriboti daugiau nei 4 000 pavojingų cheminių medžiagų, nustatyti tam tikrus reikalavimus tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo produktų ženklinimui bei procedūras atliekantiems asmenims.


Dėl skirtingų ES valstybių narių pozicijų ir nesutarimų sprendimas visoje ES apriboti pavojingas chemines medžiagas tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo produktuose nebuvo priimtas. Vienoms ES valstybės narėms reikalavimai atrodo per griežti ir pasisako už tai, kad vis dėl to galima nustatyti pačias minimaliausias tokių cheminių medžiagų koncentracijas naudoti šiuose produktuose. Tuo tarpu kitų ES valstybių narių nuomone, šių cheminių medžiagų naudojimas turėtų būti dar griežčiau ribojamas. 


Tatuiruotes turi 12% europiečių, o tarp jaunų žmonių kūno piešiniai ypatingai populiarūs - kas ketvirtas asmuo tarp 18 ir 35 metų turi pasidaręs tatuiruotę. Kadangi kūno piešiniai išlieka visą gyvenimą, o potencialiai kenksmingos tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo dažų sudedamosios dalys gali turėti ilgalaikį poveikį, iškyla būtinybė tokias procedūras padaryti kaip įmanoma saugesnėmis.

 

Tikėkimės, kad ES valstybėms narėms pavyks sutarti dėl saugesnių tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo produktų ES ir kviečiame pažiūrėti ECHA parengtą informacinį video.