Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > TERŠALAI KLAIPĖDOS JŪRŲ UOSTO AKVATORIJOJE: GALUTINIAI REZULTATAI

 

TERŠALAI KLAIPĖDOS JŪRŲ UOSTO AKVATORIJOJE: GALUTINIAI REZULTATAI

Paaiškėjo galutiniai mėginių tyrimų rezultatai dėl lapkričio 14 d. Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje pastebėtų teršalų. Nustatyta, kad lapkričio 16 d. iš dar vieno laivo talpyklų paimti mėginiai nesutampa su paviršiniame vandenyje aptiktais teršalais. Aplinkos apsaugos agentūra atliktų tyrimų rezultatus perduos Aplinkos apsaugos departamentui, kuris vykdys tolimesnį įvykio tyrimą.

 

Pirmieji tyrimų rezultatai atskleidė, jog Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje išsiliejo naftos produktai, kurių vidutinė koncentracija 6 kartus viršijo didžiausią leistiną naftos produktų koncentracijos normą vandenyje, o taršos atvejo fiksavimo dieną iš penkių uoste buvusių laivų talpyklų paimti mėginiai taip pat nesutapo su paviršiniame vandenyje identifikuotais teršalais (plačiau: TERŠALAI KLAIPĖDOS JŪRŲ UOSTO AKVATORIJOJE: TYRIMŲ REZULTATAI).


Primename, jog lapkričio 14 d. Klaipėdos jūrų uoste pastebėjus teršalus, Aplinkos apsaugos departamentas kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą dėl tyrimų atlikimo. Agentūros specialistai nuvyko į įvykio vietą ir paėmė mėginius, skirtus nustatyti į aplinką patekusius teršalus bei jų koncentraciją.