Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > AGENTŪRA DALINASI PATIRTIMI ATLIEKAMŲ TYRIMŲ SRITYJE

 

AGENTŪRA DALINASI PATIRTIMI ATLIEKAMŲ TYRIMŲ SRITYJE

 

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) atstovai lankėsi vienoje iš Aplinkos apsaugos agentūrai priklausančioje laboratorijoje. Apsilankymo tikslas – susipažinti su akredituotos laboratorijos veikla, atliekamais tyrimais ir taikomais tyrimų metodais, akreditacijos procesais bei turima tyrimų įranga.


Aplinkos apsaugos agentūra nuo 2004 m. yra akredituota atlikti paviršinio, jūros, požeminio vandens, nuotekų, aplinkos oro ir stacionariųjų oro taršos šaltinių išmetamųjų teršalų cheminius tyrimus, paviršinio vandens biocheminius tyrimus, paviršinio vandens, nuotekų ir cheminių medžiagų ūminio toksiškumo tyrimus, paviršinio vandens, nuotekų ir aplinkos oro mėginių ėmimą ir kt.


Aplinkos apsaugos agentūroje nėra nei vieno tyrimo, kuris nebūtų atliktas pagal standartus ir neatitiktų kokybės valdymo metodų, tačiau papildomai dar 5 proc. visiems įstaigos laboratorijoje atliekamiems tyrimams, t. y. kas 20 tyrimui, taikomi kokybės valdymo metodai. „Tai didelio dėmesio, kruopštumo, atidumo ir protinės energijos reikalaujantis darbas. Kiekvienas laboratorijos darbuotojas supranta tyrimų kokybės valdymo prasmę ir taiko tinkamus metodus. Be jų atsidavimo, supratimo, atidumo ir kruopštumo kokybiškų ir standartus atitinkančių tyrimų rezultatų tikrai nebus“, – sako Tyrimų ir matavimų kokybės skyriaus vedėja Violeta Andriejūnienė.