Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > KLAIPĖDOJE TIES RIMKŲ GATVĖS PERVAŽA IŠSILIEJO TERŠALAI

 

KLAIPĖDOJE TIES RIMKŲ GATVĖS PERVAŽA IŠSILIEJO TERŠALAI

Ketvirtadienį 17 val. 10 min. Klaipėdoje ties Rimkų gatvės pervaža nuvirtus šilumvežiui su dviem dyzeliniu kuru užpildytomis cisternomis ir iš vienos iš jų išbėgus kurui, šiandien į įvykio vietą išvyko Aplinkos apsaugos agentūros laboratorijos darbuotojai paimti surinktų teršalų mėginius, pagal kuriuos bus nustatomi dyzelinio kuro kiekiai surinktuose teršaluose. Tokiu būdu siekiama kuo tiksliau įvertinti surinktą ir aplinką patekusių naftos produktų kiekius.

 

Vakar vakare Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Pranešimų priėmimo skyrius iš Bendrojo pagalbos centro gavo pranešimą apie Klaipėdoje nuvirtusį šilumvežį. Į įvykio vietą nedelsiant buvo išsiųsti būdraujantys AAD pareigūnai, kurie kontroliavo išsiurbiamų bei surenkamų teršalų kiekius. Teršalų surinkimo darbus vykdo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) ugniagesiai-gelbėtojai, o išsiurbimo iš cisternos darbus atlieka krovinio savininkai.

Preliminariai skaičiuojama, kad išsiliejo apie 10 tonų. Šiandien iš ryto į įvykio vietą išvyko AAD Klaipėdos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai ir Aplinkos apsaugos agentūros laboratorijos darbuotojai. Bus siekiama nustatyti į aplinką išsiliejusių teršalų kiekius, surinktų teršalų kiekius bei bus kontroliuojama, kaip vykdomi teritorijos tvarkymo darbai.

Baigus likvidavimo darbus, bus atliekami ekogeologiniai tyrimai.

Tikslus į aplinką patekęs naftos produktų kiekis paaiškės, AAD pareigūnams, atlikus tyrimą.

Nustačius aplinkoje likusių teršalų kiekius, bus skaičiuojama aplinkai padaryta žala.