Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > VISUOMENĖ KVIEČIAMA IŠSAKYTI NUOMONĘ APIE ES SIEKĮ DIDINTI KOVOS SU KLIMATO KAITA UŽMOJUS

 

VISUOMENĖ KVIEČIAMA IŠSAKYTI NUOMONĘ APIE ES SIEKĮ DIDINTI KOVOS SU KLIMATO KAITA UŽMOJUS

Europos Komisija paskelbė viešąją konsultaciją ir kviečia visus gyventojus bei valdžios institucijas, verslo ir akademinę bendruomenes, nevyriausybines ir kt. organizacijas pateikti savo nuomonę apie ES siekį padidinti kovos su klimato kaita užmojus iki 2030 m. ir siūlymus, kaip tai įgyvendinti.

 

Europos žaliojo kurso, kuriam skirtas praėjusį gruodį paskelbtas EK komunikatas, tikslas – kad Europa taptų pirmuoju neutraliu klimatui žemynu, o ES būtų lyderė sprendžiant pasaulinius klimato kaitos iššūkius. Todėl EK planuoja iki 2030 m. padidinti ES įsipareigojimus išmetamų šiltnamio dujų kiekį sumažinti mažiausiai 50 proc. ir net apie 55 proc. (vietoj dabartinio įsipareigojimo – 40 proc.), palyginti su 1990 m. Šis užmojis – tai svarbus žingsnis kelyje siekiant neutralumo klimatui iki 2050 m.

Rengdama planą, kaip padidinti ES įsipareigojimus išmetamų šiltnamio dujų kiekiui sumažinti iki 2030 m., kurį paskelbs š. m. rugsėjį, EK atsižvelgs į šios viešosios konsultacijos metu pateiktas nuomones bei pasiūlymus. Norint įgyvendinti minėtuosius užmojus, reikia bendrų pastangų – visų ekonomikos sektorių, valdžios institucijų ir visuomenės veiksmų. Planas turi būti parengtas atsakingai, atsižvelgus į socialiai subalansuotą, prieinamą, teisingą ir žiniomis pagrįstą perėjimą.

Viešoji konsultacija vyks iki birželio 23 d. Joje dalyvauti kviečiama internetiniu būdu – užpildyti anketą atsakant į pateiktus klausimus.