Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Lietuvos-Lenkijos tarpvalstybinių vandenų komisijos posėdis

 

Lietuvos-Lenkijos tarpvalstybinių vandenų komisijos posėdis

Lietuvos - Lenkijos šalių bendradarbiavimas tarpvalstybinių vandens telkinių srityje

 

2017 m. gruodžio 12–13 dienomis Vilniuje (Lietuvos Respublika) įvyko šeštasis Lietuvos – Lenkijos tarpvalstybinių vandenų komisijos (Komisija) posėdis.

Posėdyje dalyvavo Aplinkos apsaugos agentūros, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento, Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento, Užsienio reikalų ministerijos, Varšuvos regioninės vandentvarkos valdybos, Lenkijos Respublikos ambasados Lietuvoje atstovai.

Komisijos posėdžio metu buvo pristatytos trijų tarpvalstybinių darbo grupių 2017 m. veiklos ataskaitos tarpvalstybinių vandenų ir su jais susijusių vandens telkinių naudojimo, monitoringo ir apsaugos klausimais. Susitikimo metu abiejų šalių atstovai apsikeitė svarbia informacija apie upių baseinų rajonų valdymo planų, potvynių rizikos valdymo planų Lietuvoje ir Lenkijoje naujo ciklo rengimo proceso pažangą. Taip pat buvo apsikeista informacija apie vandentakių, kertančių Lietuvos Respublikos ir Lenkijos Respublikos valstybinę sieną, priežiūros darbus, apie Galadusio ežere abiejų šalių vykdytus įžuvinimus, mėgėjišką ir verslinę žvejybą, žvejybos kontrolę, ichtiologinius tyrimus ir kormoranų problematiką. Siekiant sumažinti neigiamą žvejybos poveikį seliavų ištekliams Galadusio ežere, šiais metais buvo patvirtinti verslinės žvejybos taisyklių pakeitimai Galadusio ežero Lietuvos teritorijoje. Šiais metais abiejose šalyse buvo suvienodintos variklių naudojimo sąlygos Galadusio ežere ir nuo šių metų navigacijos sezono pradžios visame ežere leidžiama naudoti plaukiojimo priemones, kurių galia iki 10 AG.

Šalys apsikeitė informacija apie tarpvalstybinių vandenų stebėsenos vykdymą 2017 m. Pagal atliktų tyrimų rezultatus tarpvalstybinių vandens telkinių būklė yra gera. 2018 m. suplanuota atlikti Šešupės upės ir Galadusio bei Balandžio ežerų tyrimus, juose dalyvaujant abiejų šalių atstovams.