Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > SPRENDŽIAMA DĖL AB „GRIGEO“ SUTEIKTO ES EKOLOGINIO ŽENKLO

 

SPRENDŽIAMA DĖL AB „GRIGEO“ SUTEIKTO ES EKOLOGINIO ŽENKLO

Sausio 7 dieną, antradienį, prokuratūra paskelbė pradėjusi ikiteisminį tyrimą įtariant, jog gofruotą popierių ir kartoną gaminanti bendrovė „Grigeo Klaipėda“ buvo įrengusi vamzdį, kuriuo apeidamos valymo įrenginius nevalytos nuotekos patekdavo tiesiai į Kuršių marias. Iškilo klausimas, ar pagrįstai dalis šiai įmonių grupei priklausančių įmonių produktų yra ženklinami Europos Sąjungos ekologiniu ženklu (EU Ecolabel).

 

ES ekologinis ženklas 2013 m. buvo suteiktas vienai iš „Grigeo“ įmonių grupei priklausančios AB „GRIGEO“ gaminamai produkcijai – minkštojo popieriaus produktams. Įmonė veiklą vykdo adresu Vilniaus g. 10, Grigiškės.

ES ekologinis ženklas yra suteikiamas tiems produktams, kurie atitinka konkrečiai produktų grupei ar paslaugai Europos Komisijos nustatytus ekologinius kriterijus, kurie apima visą gaminio būvio ciklą nuo naudojamų žaliavų ribojimų, cheminių medžiagų koncentracijos iki vartotojui etiketėje pateikiamos informacijos ir pakuotės bei atliekų perdirbimo.

Aplinkos apsaugos agentūra analizuoja situaciją ir konsultuojasi su Europos Komisijos ES Ekologinio ženklo darbo grupe dėl galimų tolimesnių veiksmų. Jeigu ženklo turėtojas pažeidė bet kurią iš ženklo naudojimo sąlygų ar sutarties nuostatų, Aplinkos apsaugos agentūra gali sustabdyti bendrovei išduotą leidimą naudoti ES ekologinį ženklą ar jį panaikinti ir imtis priemonių, kurios būtinos siekiant užkirsti kelią ženklo turėtojui toliau naudoti šį ženklą.