Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > PASAULINĘ APLINKOS DIENĄ - DĖMESYS ORO TARŠAI

 

PASAULINĘ APLINKOS DIENĄ - DĖMESYS ORO TARŠAI

Šiandien, birželio 5 d., visam pasauliui minint pasaulinę aplinkos dieną, Aplinkos apsaugos agentūra pristato visuomenei mobiliąją aplinkos oro kokybės tyrimų laboratoriją Lukiškių aikštėje vykstančiame renginyje. Šiais metais Jungtinės Tautos išskirtinį dėmesį skiria vienai iš opiausių žmonijai problemų - oro taršai.

 

Aplinkos apsaugos agentūra kartu su kitomis aplinkosaugą vykdančiomis institucijomis pasaulinės dienos proga vykstančiame renginyje pristato savo veiklą sostinės gyventojams ir svečiams. Aplinkos apsaugos agentūros specialistai, panaudojant mobiliąją aplinkos oro kokybės tyrimų laboratoriją, papasakos ir pristatys besidomintiems lankytojams, kaip matuojama oro tarša, koks šiuo metu oras įvairiose Lietuvos vietose ir kur gyventojai kiekvieną dieną gali stebėti duomenis apie oro taršą savo mieste. Taip pat, naudodamiesi kilnojamąja radiacijos matavimo stotimi, renginio metu specialistai ne tik matuos oro taršą, bet ir radiacijos lygį Lukiškių aikštėje.

 

Kaip vienintelė institucija, vykdanti oro taršos monitoringą Lietuvoje, Aplinkos apsaugos agentūra nori atkreipti visuomenės dėmesį į šių dienų didžiausiu iššūkiu tapusią oro taršos problemą, kuri turi įtakos ne tik žmonių sveikatai, bet ir yra glaudžiai susijusi su klimato kaita. Pastaruoju metu esanti oro kokybės situacija Klaipėdoje ir Kaune kelia vis didesnį susirūpinimą ir tapo įspėjamuoju signalu, jog visuomenė nepakankamai rūpinasi savo aplinka ir turi imtis veiksmų, neutralizuojant savo veiklos padarinius.

 

Visi norintys savo akimis pamatyti mobiliąją aplinkos oro kokybės tyrimų laboratoriją ir sužinoti, kaip matuojama oro tarša, laukiami šiandien nuo 10 val. iki 14 val. Lukiškių aikštėje.

 

Pasaulinę aplinkos dieną tarptautinė bendruomenė mini nuo 1974 metų. Vienas iš svarbiausių tikslų - atkreipti pasaulio valstybių, nevyriausybinių organizacijų ir visuomenės dėmesį į skaudžiausias aplinkos problemas.