Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pristato projektą „Išjunk!”

 

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pristato projektą „Išjunk!”

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje įgyvendina projektą „Išjunk“, kuriuo skleis informaciją apie energijos taupymo galimybes ir naudą gamtai bei pačiam žmogui. „Siekiame, kad ši situacija keistųsi. Taupydami energiją  ne tik mažiname išlaidas už elektrą, bet ir saugome aplinką. Kiekvienas galime asmeniškai kontroliuoti savo paliekamą CO2 „pėdsaką” ir taip prisidėti prie kovos su klimato kaita, - sako Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje atstovas spaudai Jurgis Vilčinskas.
Akcija "Išjunk"

 

Projekto „Išjunk“ tikslas - pateikti žmonėms konkrečių praktinių patarimų apie galimybes  sumažinti elektros vartojimą, tokiu būdu sutaupyti ir prisidėti prie kovos su klimato kaita. Projektą sudaro edukacinė elektros energijos taupymo paroda, bei šiam projektui sukurta internetinė elektros energijos taupymo skaičiuoklė (http://ec.europa.eu/lietuva/skaiciuokle/index_lt.htm), kurioje interneto vartotojai galės paskaičiuoti, kiek pinigų yra išleidžiama veltui švaistant elektros energiją ir kiek galima sutaupyti keičiant kasdieninius įpročius.


Projekto „Išjunk!” simbolis – iki raudonumo įkaitęs elektros kištukas, kuris simbolizuoja be reikalo elektros lizde laikomo kištuko protestą. 2009 m. lapkričio 19 - 22 d. Vilniuje V.Kudirkos aikštėje (Gedimino pr.7) bus eksponuojama edukacinė paroda, pateikiami patarimai, kaip pakeitus elgesį su dažniausiai buityje naudojamais elektros prietaisais jie suvartotų žymiai mažiau elektros.

 

Akcija "Išjunk"

 

 

Elektros energijos taupymo patarimai

 

Ar žinote, kad:

 

 • Šaldytuvai ir šaldikliai sunaudoja apie 25 proc. visos namų ūkio energijos, o 3 mm storio šerkšnas šaldiklyje padidina šaldytuvo suvartojamos energijos kiekį 30 proc.

 

 • Visi palikti budėjimo režime elektros prietaisai vartoja energiją. 5 elektros prietaisai budėjimo režimu per tą patį laiką suvartoja tiek pat energijos, kiek įjungta 60 W lemputė.

 

 • Elektros lizde palikti mobiliųjų telefonų krovikliai toliau vartoja elektrą ir tuomet, kai telefono nebekrauna. Juos reiktų ištraukti iš elektros lizdo.

 

 • Skalbyklė ir indaplovė 80–90 proc. elektros energijos suvartoja vien vandeniui pašildyti. Nemažai elektros sutaupyti galima nustačius žemesnę vandens temperatūrą.

 

 • Virdami maistą uždengtame puode sutaupome apie 40 proc. energijos.

 

 • Elektrinę viryklę galima išjungti 5-10 min. iki maisto ruošimo pabaigos, nes ji ilgai išlieka karšta.

 

 • Oro kondicionierius per valandą suvartoja apie 35 centus, o tai sudaro apie 170 Lt per šiltąjį sezoną.

 

 • Išjungę 5 lemputes, kai jų šviesa nebūtina, per metus galime sutaupyti net apie 200 litų.

 

 • Kompiuterį, kuriuo nesinaudojama ilgiau kaip 1 val., patartina išjungti, o ne palikti budėjimo režime.

 

 • A+ arba A++ klasės buities prietaisaisuvartoja iki 60 proc. mažiau energijos.

 

 • Rašalinis spausdintuvas suvartoja iki 90 proc. mažiau energijos, nei lazerinis.

 

 • Nešiojamas kompiuteris suvartoja iki 90 proc. mažiau energijos, nei stacionarus.

 

Daugiau informacijos adresu http://ec.europa.eu/lietuva/news_hp/vykdomi_projektai/apie_skaiciuokle_lt.htm