Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Žalioji savaitė 2009 – galimi veiksmai ir prisitaikymas prie klimato kaitos

 

Žalioji savaitė 2009 – galimi veiksmai ir prisitaikymas prie klimato kaitos

2009 metai taps lemtingi kovojant su klimato kaita ir apims derybas dėl visuotinio susitarimo siekiant Kioto protokolo tikslų. Šios derybos baigsis gruodžio mėnesį Kopenhagoje vyksiančioje klimato konferencijoje.

 

Atsižvelgdama į tai, ES organizuoja Žaliąją savaitę - didžiausią kasmetinę konferenciją dėl Europos aplinkos politikos, kurioje bus akcentuojamos įvairios klimato kaitos keliamos problemos. Birželio 23 d. Briuselyje prasidėjusi Žalioji savaitė ėmėsi nagrinėti klausimus kaip klimato kaitos poveikyje „klimato korektūros“ dabar ir ateityje įtakos pasaulio ekonomiką bei ekologinių bendruomenių kūrimą iki 2050 metų.

Europos aplinkos agentūra ir keli jos ekspertai dalyvauja trijų dienų diskusijoje su aukščiausio lygio pranešėjais atvykusiais iš Europos ir kitų pasaulio šalių. Žaliojoje savaitėje tikimasi sulaukti apie 3500 dalyvių iš ES institucijų, verslo ir pramonės, nevyriausybinių organizacijų, valdžios institucijų, mokslinės bendruomenės ir akademinio pasaulio atstovų.

Daugiau informacijos http://www.eea.europa.eu/highlights/201cclimate-change-act-and-adapt201d-at-green-week-2009