Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Informacija apie lašišiniuose vandens telkiniuose žuvų neršto ir migracijos laikotarpį

 

Informacija apie lašišiniuose vandens telkiniuose žuvų neršto ir migracijos laikotarpį

Kaip kiekvienais metais, taip ir šiemet lašišinės žuvys iš jūros plaukia į mūsų upes neršti, kurios norėdamos pasiekti savo nerštavietes upių aukštupiuose turi įveikti ne vieną kliūtį. Šiais metais lašišiniuose vandens telkiniuose lašišų ir šlakių rudeninė migracija prasidėjo anksčiau nei įprastai ankstesniais metais (teoriškai laikoma, kad nuo spalio 1 d.).

 

Rugsėjo mėnesio antrosios dekados pradžioje gauti pranešimai apie pastebėtas migruojančias lašišas ir šlakius, didesnes jų sankaupas ypatingai Neries, Šventosios ir Siesarties upėse, pasitvirtina. Todėl Aplinkos apsaugos agentūra 2014-09-25 įsakymu AV – 301 nustatė, kad lašišiniuose vandens telkiniuose žuvų neršto ir migracijos laikotarpis nuo 2014 m. rugsėjo 26 d. iki 2014 m. gruodžio 31 d.

 

Atsižvelgiant į lašišiniuose vandens telkiniuose patikslintą žuvų neršto ir migracijos laikotarpį, beveik savaite pailgėja galimybė žuvims migruoti į aukštupius. Kad būtų sudarytos tinkamos sąlygos lašišinėms žuvims migruoti žuvų pralaidos turi būti atidarytos ir veikiančios. Apie priimtą sprendimą Regionų aplinkos apsaugos departamentai turi informuoti žuvitakių savininkus.