Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Naujas EEA leidinys: Signalai 2010

 

Naujas EEA leidinys: Signalai 2010

„SIGNALAI“ – tai Europos aplinkos agentūros (EAA) leidinys, pasirodantis kiekvienais metais. Jame glaustai aptariamos problemos, kurios ateinančiais metais domins tiek aplinkos apsaugos politikus, tiek plačiąją visuomenę. Visomis 26 EAA kalbomis spausdinamame leidinyje „Signalai“ taikomas istorijų pasakojimo metodas, kuris padeda geriau komunikuoti su skirtinga visuomenės auditorija, kuri yra labai plati - nuo studentų iki mokslininkų, nuo strategijų kūrėjų iki žemdirbių ir smulkaus verslo atstovų. Signalai 2010

 

Šiuo metu EAA pristato naują SIGNALŲ leidinį: SIGNALAI 2010, kuriame pasakojamos istorijos apie žmones ir jų gyvenamąją aplinką.

EAA SIGNALUOSE 2010 aprašomos 6 istorijos apie žmones ir tas aplinkosaugines problemas, kurios šiandien yra aktualios. Vietinių žmonių pasakojimai, aprėpiantys žemės gyvybės pamatus – vandenį, dirvožemį ir orą,  nukels jus tiek į arčiau esančias, tiek į labai tolimas vietoves. Nors šių žmonių pastebėjimai yra asmeniniai ir susiję tik su juos supančia artimiausia aplinka, jų patiriami sunkumai yra mūsų visų ir viso pasaulio bėda.


Skaitydami istorijas galėsite sekti vandens tėkmę iš Alpių viršūnių į Vienos gatves ir sužinosite, kad dėl besikeičiančio klimato kalnuose kinta neatmenamais laikais susiformavęs vandens apytakos ratas, ir šiuos pokyčius pajus dešimtys milijonų Europos gyventojų. Išgirsite kalnuose užaugusio vedlio pasakojimą, kaip kylant temperatūrai keičiasi uolienos sudėtis ir trupa sušalęs kernas.


Sužinosite apie neaprėpiamuose Arkties plotuose šiaurės elnius ganančius kerdžius, ir kad šiose vietose žiemos jau nebe tokios šaltos kaip anksčiau. Nukeliausite prie Egėjo jūros ir išgirsite vietos gyventojų, kaip antai pastaruosius 20 metų čia žvejojančio Saimo Erolo pasakojimą apie vykstančius pokyčius. Ką daryti, kai iš vandens ištrauki nematytą žuvį? Iš kur ji? Ar ji ko nors verta, jeigu jos niekas nepirks?


Leidinį „Signalai 2010“ 2010 m. kovo 24 d., trečiadienį, Madride pristatys Ispanijos aplinkos ir kaimo bei jūrų reikalų ministrė Elena Espinosa ir EAA vykdomoji direktorė Jacqueline McGlade. Renginio Madride metu pradės veikti ir „Signalų“ tinklalapis.


Daugiau informacijos rasite EEA tiklapyje: http://www.eea.europa.eu/lt/pressroom/newsreleases/biologine-ivairove-klimato-kaita-ir-jus