Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Informacija apie lašišiniuose vandens telkiniuose rudeninį žuvų neršto ir migracijos laikotarpį

 

Informacija apie lašišiniuose vandens telkiniuose rudeninį žuvų neršto ir migracijos laikotarpį

         Pagal ichtiologų gautą informaciją, šiemet lašišinėse upėse nuo rugpjūčio mėnesio pradžios stebima intensyvi lašišų ir šlakių migracija, reproduktoriai pradeda būriuotis ties užtvankomis. Siekiant lašišinėms žuvims sudaryti sąlygas įveikti kliūtis ir atsižvelgiant į ankstyvą šių metų žuvų rudeninį migracijos laikotarpį Aplinkos apsaugos agentūra 2016-08-23 įsakymu AV-232 nustatė, kad lašišiniuose vandens telkiniuose žuvų migracijos laikotarpis nuo 2016 m. rugpjūčio 24 d. iki 2016 m. gruodžio 31.

       Atsižvelgiant į lašišiniuose vandens telkiniuose patikslintą žuvų neršto ir migracijos laikotarpį, savaite pailgėja galimybė žuvims migruoti į aukštupius. Kad būtų sudarytos tinkamos sąlygos lašišinėms žuvims migruoti žuvų pralaidos turi būti atidarytos ir veikiančios. Apie priimtą sprendimą Regionų aplinkos apsaugos departamentai turi informuoti žuvitakių savininkus.